Bramy garażowe


Bramy Garażowe- informacje ważne dla bezpieczeństwa i prawidłowego funkcjonowania.

Właściciele domów prywatnych , brama garażowa to największy ruchomy przedmiot w domu. Często obsługiwana jest za pomocą napędu. Dlatego odpowiedni montaż, obsługa, konserwacja oraz kontrola bramy garażowej i napędu są konieczne dla bezpiecznego i bezawaryjnego funkcjonowania bramy. Dobrze więc wykonywać rutynowe kroki kontrolne co najmniej raz na 6 miesięcy.

Konserwacja bramy garażowej jest niezwykle ważna dla bezpieczeństwa naszego, naszych dzieci i aby brama pracowała bez zarzutu, a także aby została zachowana pełna gwarancja. Brama garażowa bez napędu powinna być skontrolowana pod względem:

*zamocowania bramy
*poprawnego funkcjonowania bramy
*regulacji naciągu sprężyn

Powinno się regularnie czyścić szyny, sprawdzać stan rolek oraz w razie potrzeby przesmarować elementy ruchome bramy, oraz dokonywać regulacji i konserwacji zamka ręcznego, a także uszczelek.

Natomiast w bramie z napędem dodatkowo sprawdzamy:

*przymocowanie i działanie automatu
*wysprzęglenie automatu
*opcję otwierania zwrotnego
*regulację konsoli obsługującej napęd bramowy
*stan napięcia paska lub łańcucha

Mycie i czyszczenie płaszcza bramy

Do mycia bramy używamy ogólnie dostępnych detergentów oraz ciepłej wody, umyć bramę gąbką lub ściereczką. Zmyć dokładnie wodą. Można użyć wody zdemineralizowanej, dzięki czemu po wyschnięciu na płaszczu bramy nie pozostaną zacieki z wody.

Natomiast do wyczyszczenia przeszklenia należy użyć czystej wilgotnej miękkiej ściereczki i środka do mycia okien. Ważne by ściereczka była czysta i miękka gdyż często do wykonania przeszklenia używany jest poliwęglan podatny na zarysowania i zmatowienia. Gdy przydarzy nam się takie porysowanie lub zmatowienie okienka bramy na pomoc

Nie jest wymagane czyszczenie elementów ozdobnych – drobne różnice w wyglądzie są zamierzone. Z czasem mogą pojawić się delikatne zmiany koloru, co dodatkowo wzmocni naturalny wygląd każdego elementu naszej bramy.

Wielu z nas kończy budowę tuż przed zimą, zastanawiamy się czy warto jeszcze przed zimą zajmować się zamówieniem bramy garażowej , Przedstawiamy kilka powodów dla których warto zająć się zamknięciem budynku.

Gdy zdecydujemy się jednak na zamontowanie bramy garażowej , będziemy mogli spokojnie w okresie zimowym zająć się wykańczaniem wnętrza naszego domu, nie będąc narażonym na niskie temperatury przenikające przez prowizorycznie zasłonięty otwór garażowy.

Koszty – wiele firm z końcem roku wprowadza okresy promocyjne co znacząco może obniżyć koszty związane z obciążeniem naszego budżetu. Wystarczy się rozejrzeć a na rynku znajdziemy bramy które przykładowo poza promocja kosztują 2400 zł netto a w promocji taka sama brama kosztuje 2090 zł netto wraz z napędem.

Nie bez znaczenie jest wygląd estetyczny naszego domu gdyż znacznie lepiej będzie wyglądał dom z bramą garażową niż zabity deskami lub zasłonięty folią która to kilkakrotnie w okresie zimy zostanie porwana .

No i na koniec bezpieczeństwo , profesjonalnie zamontowana brama jest znacznie bezpieczniejsza niż otwór zabezpieczony prowizorycznie .

Oczywiście musimy podjąć decyzje jaka to ma być brama. Na rynku mamy wiele rozwiązań. Bramy segmentowe, płaszczowe, rozwierane. Bramy ocieplone i nie ocieplone .

Decydując się na zakup bramy garażowej rozważamy wiele aspektów, jednym z najważniejszych jest cena oczywiście pomijając funkcjonalność, następnym kryterium powinna być energooszczędność. Często jest tak że brama stanowi spory procent ściany w którą ma być wkomponowana , staramy się by nasz nowy dom był ciepły, inwestujemy w dobrej jakości materiał z którego budujemy, sprawdzamy przenikalność cieplną okien i drzwi wejściowych . Niestety zapominamy o tym że przez bramę w garażu zintegrowanym z domem zimą uciekać będzie nam spora ilość ciepła gdy nasz wybór będzie nieprzemyślany, a rachunki za ogrzewanie będą rosły z każdym mroźnym dniem w roku.

Dobrej jakości brama ocieplona powinna mieć współczynnik przenikania ciepła na poziomie 1,2 W/m2k dla bramy zamontowanej w otworze. Niestety wiele firm podaje współczynnik dla pojedynczego panelu bramy, po zmontowaniu okazuje się że podane wartości są znacznie wyższe.

- bramy Wiśniowski

- bramy Wayne Dalton

- profesjonalny montaż

- serwis

- OKNA

- DRZWI

- WITRYNY

W SYSTEMIE ALUPROF

Bramy garażowe-automatyka do bram

Norbert Królikowski

tel. gsm. 518915051

n.krolikowski@awigo.eu

Konstrukcje aluminiowe

Wiesław Królikowski

tel. gsm. 603 664 417

w.krolikowski@awigo.eu